Magda Jedličková

Miluju lesy, hory a pomáhám lidem najít cestu k přírodě a zbavit je zbytečné chemie ve svých domovech.

Můj příběh

Jsem holka, žena, maminka, která vypustila ze svého života chemii a naučila se jí nahrazovat přírodními home-made výrobky. Vyrábím čisticí, úklidové prostředky, tělovou kosmetiku a výrobky z darů přírody. Vím, že moje produkty jsou šetrné k nám lidem, ale i k matičce přírodě.

Jak to všechno začalo..

Když jsem byla ještě mladá kočka, tohle jsem vůbec neřešila. Prostě jsem si koupila jar, prášek na praní, namazala si na tělo krém, který obsahoval asi dvacet složek, kterým jsem vůbec nerozuměla, a na oběd si koupila nějakou rychlovku, protože tak to přece dělají všichni.

Když mě rozbolela hlava, rychle jsem si zobla kouzelnou růžovou tabletku. Jenže ta hlava mě bolela dost často, byla jsem unavená a energie se vytratila někam do vesmíru. Zlom nastal, když můj přítel poznamenal, že slovo unavená používám nejméně 3x denně.

A tak jsem začala nad tím vším, co jím, mažu si na tělo a používám u sebe doma, více uvažovat. Začala jsem zkoumat etikety a vyhledávat, co ta divná slova vlastně znamenají a co můžou způsobovat. Ty bláho!! To není možné!! Tohle se snad ani nemůže prodávat!! To byly moje nejčastější reakce.

A tak jsem si udělala rychlotest. Zkuste se někdy postavit v supermarketu v oddělení čisticích prostředku a párkrát se zhluboka nadechnou. Cítíte to? Buď začnete kýchat, bude vám nevolno, rozbolí vás hlava, nebo prostě rychle utečete. Jako já.

V záchvatu šílenství jsem vyházela skoro celou koupelnu a taky spíž. A protože jsem tenkrát ještě měla dobrou práci a slušně rozjetou kariéru, začala jsem si nakupovat všechny ty příšerně drahé, ale PŘÍRODNÍ produkty (a tenkrát jich tady na trhu moc nebylo). A ani ve snu by mě nenapadalo, že za dva roky dokážu všechny tyhle věci vyrobit sama. To bylo před 10lety.

Pak uplynul rok, dva...

Můj kluk už nebyl kluk, ale manžel a naše uvažování v tomto směru se dost posunulo. Mezitím jsme se přestěhovali z Prahy do malinkaté vesničky uprostřed jesenických hor. Tam jsme koupili a začali pomalu rekonstruovat starý dům v přírodním duchu (hliněné omítky, barvy z tvarohu, dřevo a nátěry ze včelího vosku, lněná izolace, kachlová kamna…).

Naše přestěhování ale nebyla jediná změna. Další krásný zlom nastal, když se nám narodilo naše první miminko. Najednou jsem věděla, že to jeho tělíčko nechci ničím zatěžovat a nebudu používat nic, čemu nerozumím a nemůžu věřit. A tak to přišlo nějak samo a přirozeně. A já začala všechny ty přírodní čisticí prostředky, tělovou kosmetiku a různé sirupy z darů přírody vyrábět.

Ze začátku to byl dost pokus-omyl, něco jsem zkoušela sama, něco upravila, doplnila podle určitého návodu a nejednou se stalo, že výrobek letěl do koše. Někdy jsem byla až bezradná, říkala si, „proč to nefunguje?“ A do toho jsem taky občas slyšela, že už jsem se dočista zbláznila.

Za tu dobu uteklo dalších osm let a to miminko, které to ve mně rozjelo, mi teď říká „Hej, mami” a k němu přibyla ještě sestřička, další bratříček, pes, kočky, ovečky a slepice. A já už jsem teď profík, vím, co a jak vyrobit, jak namíchat…

Navíc jsme se tady u nás v horách pěkně zabydleli a přikoupili a začali pronajímat Chaloupku u potoka a provozovat Bar u potoka.

Já i moje děti býváme nemocné minimálně, a pokud už na nás něco sedne, řešíme to přírodními sirupy, homeopatiky nebo moji novou velkou láskou – aromaterapií.

Často mi volají kamarádky o „recept” na nějaký prostředek, mé výrobky pravidelně dostává rodina jako dárky, a dokonce i ti, co si ťukali na hlavu, že jsem blázen, je používají. A protože bych si přála, aby bylo takových lidí co nejvíce, rozhodla jsem se napsat EBOOK, který vám v tom pomůže. Přejí vám, ať se líbí a pomůže vám dát přírodě zelenou:).