Seborea, podrážďená očka, opruzeniny a zánět prsou aneb jak tyto neduhy vyřešit přírodní cestou

Mám doma tři děti, tři osobnosti, tři učitele, tři své miláčky. Když byli maličcí, tak jsme si prošli několika neduhy. A postupně se dopracovali k jejich řešení přírodní cestou. Příroda je mocná čarodějka. Kdyby mi tenkrát někdo poradil, že to jde řešit i takto, zulíbala bych mu ruce. Vy mě líbat nemusíte😊 Budu ráda, když to aspoň někomu pomůže a sáhne po tomhle přírodním řešení.

Takže jdeme na to:

Seborea

šupinky ve vlasech (někdy se můžou rozšířit až na obličej) vznikající nadměrnou tvorbou mazových žláz. Měly všechny 3 děti. U všech jsme seboreu vyléčili KOKOSOVÝM olejem – tak jednoduché to je, opravdu. Natřete mimču na postižené místo, nejlépe 30 min před večerní koupačkou, pak opláchněte a vyčesejte hřebínkem. Párkrát zopakujte a budete mít pokoj. Kokosový olej navíc můžete využít i ve spoustě jiných věcí, např. já přidávám jednu lžíci do ovesné kaše – krásně ji to zjemní –, dělám skvělé kokosové RAW kuličky, můžete jej použít jako tělový krém, přidat s epsonskou solí do koupele…

Tekoucí, podrážděná očka

Na očka je skvělý HYDROLÁT neboli květová voda z chrpy nebo z růže. Hydrolát je vedlejší produkt, který vzniká při destilaci éterických olejů. Je to tedy v podstatě destilovaná bylinná voda, která má účinky dané byliny.

Hydroláty jsou velmi jemné a mohou je používat děti, těhotné, kojící maminky i senioři. Já používala hydrolát z růže i u svého tehdy 5 měsíčního syna na tekoucí očičko. Nakapete pár kapiček na tampónek a očičko vytřete. Opakujete několikrát za den, během 1–2 dnů byste měli poznat výrazné zlepšení. Hydroláty zabírají, ale skvěle i u větších dětí nebo dospělých na ječné zrno, zánět spojivek, unavené oči (například při dlouhé práci u počítače). Vy si můžete kápnout jednu až dvě kapičky přímo do oka.

Já mám hydrolát z růže vždycky doma. Používám jej na obličej – v létě pro osvěžení nebo každý večer po odlíčení, před natřením krémem. Navíc se říká, že blahodárně působí proti vráskám. Kvalitní hydroláty prodává Florihana www.aroma-atelier.cz.

Opruzeniny

Opruzeniny jsou věc, kterou si užije asi každá maminka. Na opruzeniny skvěle, ale opravdu skvěle zabírá MĚSÍČKOVÝ olej od Dědka kořenáře. Můžete si samozřejmě vyrobit vlastní (ale je to trošku delší proces), nebo koupit jakýkoliv jiný, ale já zatím nenašla žádný lepší. Výborná je také zinková mast, ale pravdivě přiznávám, že na opruzeniny mi vždy lépe zabral měsíčkový olej. Jak jej dále využít? Má nespočet dalších využití: na ženskou mykózu (prostě jej natřete tam, kde vás to trápí), na popáleniny (také skvělé zabírá – vyzkoušeno), při průduškovém kašli namazat na hruď…

Zánět prsou

S tímhle jsem si užila svoje, hodně jsem na něj trpěla, někdy přišly i vysoké horečky. Pokud na něj trpíte, už poznáte, že přichází. Okamžitě si dejte do podprsenky TVAROH, nejlépe farmářský nebo plnotučný. Když už bude moc horký a začne se drolit, tak jej vyměňte za nový. A taky mějte prsa stále v teple (prostě bez podprsenky a tílka ani na krok), a pokud mimčo dovolí, dopřejte si teplou sprchu a zánět zkuste rozmasírovat.

Miluju lesy, hory a pomáhám lidem najít cestu k přírodě a zbavit je zbytečné chemie ve svých domovech. Jsem autorkou ebooku zdarma 7 jednoduchých tipů, jak začít uklízet váš dům bez chemie a ebooku Příručka k vaší přírodní domácnosti , který vás kompletně provede na vaší cestě k přírodě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.